Şirket kaşesi, Firma Kaşesi Yaptırmak İçin Bilmeniz Gerekenler

5 yıl önce T. Bayraktar 37146
Şirket kaşesi, Firma Kaşesi Yaptırmak İçin Bilmeniz Gerekenler

Firma veya kişilerin bir belgenin kime ait olduğunu, o belgenin onayladığını ve resmi olduğunu belirtmek ve göstermek için kullandığı araçlara kaşe denir.

Standart kaşeler genellikle siyah renlik olarak tasarlanıp uygulanır. Kaşeler standart siyah renklerde olabileceği gibi farklı renkli olarak da tasarlanıp uygulanabilmektedir. Ancak renkli kaşeler de maksimum 4 renk (siyah-mavi-yeşil-kırmızı) kullanılabilmektedir.

Çok renkli kaşeler, tek renklere göre daha çok çok daha kaliteli olup farklı bir algı hissine sahiptir. Okunabilir ve kaliteli bir kaşe olduğu için daha fazla tercih edilir. Hastane kaşesi, otel kaşesi, havayolu firmaları kaşesi, lojistik firmaları kaşesi, doktor kaşesi, firma kaşesi v.b. birçok sektörde bu tür kaşeler tercih edilmektedir.

Kaşe çeşitleri arasında Otomatik Kaşeler, Standart Firma Kaşeleri, Cep Kaşeleri, Yuvarlak Kaşeler, Kalem Kaşeler, Plakalı Tarih Damgalı Kaşeler, Öğretmen kaşeleri, İmza Kaşeleri gibi çeşitli kaşeler bulunmaktadır.

Kalem Kaşe Kullanım Alanları

Kalem Kaşe ile kolayca isminizi basıp imza atabilirsiniz. Kalem kaşelerin yazı rengi mavi olup kaşe baskı rengi tercihinize göre siyah, mavi, kırmızı, yeşil yada mor olarak ayarlanabilmektedir. Taşıması kolay bir kaşe modelidir. Boyutları ufak bir kaşedir bu sebeple bazen yanımda mı acaba diyebilirsiniz.

Otomatik Kaşe Nerelerde Kullanılır

Otomatik kaşelerin ıstampa içindedir, yani kendi kendine mürekkeplenir. Kısacası tembellik yaratan bir kaşe türüdür. Herkesin bidlği ve dikkat ettiği bir örnek vermek gerekirse seçimlerde oy pusulası basmak için kullanılır. Firmalar da çoğu zaman otomatik kaşeleri kullanır. Otomatik kaşe modellerine örnek olarak Imprint 8910, Trodat 4910, Trodat 4927, Sırdaş 910, Sırdaş 911, Sırdaş 922 orta boy, Profesyonel kaşe 5206 örnekleri verilebilir.

Gördüğünüz gibi yukarda otomatik kaşe ile işler her zamankinden daha kolay oluyor. Tabi ki zamanla kaşenizin mürekkebi bitebilir bunun için yapmanız gereken tek şey tekrardan bir kaşe mürekkep siparişi vermenizdir. Hiç zorlanmadan kendi başınıza bile kolayca mürekkebi değiştirebilirsiniz.

 

İlk Kez Kaşe Yaptırıyorsanız Kaşede Olması Gerekenler

Şirket kaşelerinde bulunması gereken bilgileri aşağıda bulabilirsiniz:

Şirket İsmi ve Şirket Unvanı
Tescil edilen ticari işletmenin ismi ve unvanı, kaşenin içerisinde bir yerinde okunaklı bir şekilde yazılmak zorundadır. Bunun için ideal boy olan Imprint 8913 58x22mm kaşesi kullanılabilir.

Şirketin Sicil Numarası
Kaşede bulunması gereken bilgilerden biri de sicil numarasıdır. Kaşe içerisinde şirketin sicil numarasını nereye yazmam gerekiyor gibi sorular aklınıza gelebilir. www.baskiyap.com üzerinde bulunan şirket kaşeleri örneklerini inceleyebilirsiniz.

Vergi Dairesi ve Numarası
Diğer bir madde ise şirketin bağlı olduğu vergi dairesi ve vergi numarası kaşede bulunması zorunlu olan bilgilerden bir diğeridir. Kaşenizi tasarlarken kısaltmalardan yararlanabilirsiniz. Örneğin  V.D ya da V.N kullanabilir ve tasarımını daha güzel yapabilirsiniz gerektiği yerlerde.

İşletmenin Bilgileri
Kaşede bulunması gereken diğer bir bilgi, işletmenin merkez adresi telefonu ve faks bilgileridir. Bu bilgiler kaşede hep birlikte bulunacak şekilde olmalıdır. Yine kararsız kalırsanız örnek olarak Firma Kaşesi tasarımını inceleyebilirsiniz.

Web Sitesi - Mail
Zorunlu olmayan fakat olursa güzel olur dediğimiz başka bir bilgide web sitesi ve maildir. Bu bilgi diğerleri kadar önemle olmasada bazı kullanıcılar bulunmasını kesinlikle istemektedir.

Doktor Oldum Ama Hangi Kaşeyi Kullanmam Gerekiyor ?

Doktorlar ve iş yeri hekimlerinin kaşeleri firma kaşelerine göre daha farklı olmaktadır. Doktor kaşelerinde, genellikle doktorun çalıştığı kurum ismi, doktorun ünvanı ve adı soyadı yazmalıdır. Ayrıca diploma tescil no ve doktorun uzmanlık alanları bilgilerinin de yazması gerekmektedir. Aşağıda ki örnek doktor kaşesi linklerini kullanarak örnek doktor kaşelerini inceleyebilirsiniz.

Doktor Kaşesi Örnek 1

Doktor Kaşesi Örnek 2

Doktor Kaşesi Örnek 3

 

Unvan Kaşelerinde Bulunması Gereken Bilgiler

Aratmanız gereken terimler askerler kaşesi, avukat kaşesi, savcı kaşesi, polis kaşesi gibi terimlerdir. Bu tür kaşelerde İsim Soyad ve Unvan yazılır. Örnek kaşe tasarımlarımız arasından unvan kaşesi örneklerini inceleyebilir ve size en uygun kaşeyi seçebilirsiniz.

 

Kendi Kaşeni HEMEN TASARLA


Posted In: Baskı ve Matbaa

0 Yorumlar

Ücretsiz kargo

Ücretsiz Kargo

Hesabım

Zamanında Teslimat

Güvenli ödeme

Güvenli Alışveriş

Kolay iade

Kolay İade