Sevgiliye Romantik Sözler - 20 Romantik Söz

1 yıl önce A. Baspinar 132568
Sevgiliye Romantik Sözler - 20 Romantik Söz

Sevgiliye romantik sözler ile aşkı en derinden hissedebilmek mümkündür. Hayatın karmaşasının içinde bir yer bulabilmek şüphesiz aşkla gerçekleşmektedir. Aşık olunduğunda ise sevgiliye romantik sözler söyleyerek, karşısındakinin ne kadar değerli olduğu hissettirilmelidir.

Hayattan daha çok keyif almak, seven bir kişi için ancak sevdiği kişiyi mutlu etmekle gerçekleşebilir. Birbirinden güzel sevgiliye romantik sözler ile kalplerde heyecan ve çarpıntı yaşatılabilir. İşte, o duyarsız kalınmayacak aşk cümleleri!

Dünyanın En Romantik Sözleri | Sevgiliye Romantik Sözler 

Seven ve sevilen bir kalp için sevdiği kişiden duyacağı güzel sözler, bu dünyadaki en değerli şeylerden bir tanesidir. Eğer dillere dökülmeyen duygular varsa sevgini göstermenin çok fazla bir anlamı bulunmamaktadır. 

Kalpleri ısıtan, birbirine yakınlaştıran ve içinde bulunan aşkı büyüten en önemli duygu, dile dökülenlerdir. Sevgiliye romantik sözler söylenmezse, platonik bir şekilde aşkı yaşamaya devam edilebilir.

Sevgiliye romantik sözler arasında en kısa olan, dünya üzerinde kabul görmüş ve birçok etkinlikte büyük harflerle yazılan “I love you” yer almaktadır. Kırmızı harflerle yazılan bu cümle sevgililer günü gibi özel anlara şahitlik etmektedir. İçinde tutulan ve gitgide büyüyen romantik sözler sevgiliye söylenmediğinde maalesef hayat ıskalanmış olur.

Aşıklar için sevgiliye romantik sözler o kadar çok anlam barındırır ki, güzel bir ilişkinin temellerini atabilir. Sevgiliye romantik sözler söyleyerek gözlerinin içinde kaybolunan bir aşık olabilir ve hayatı ıskalamadan dolu dolu içinizde büyüttüğünüz aşkla yaşayabilirsiniz. İşte, dünya üzerinde aşkı en güzel anlatan sevgiliye romantik sözler nelerdir?

 • “Sen olmadan nefes almanın ve yaşamanın bir anlamı yok. Bu hayat ancak sen varsan anlamlı geliyor. “
 • “ Her hücrem sana ait sanki. Kalbim hala seni gördüğüm ilk günkü gibi çarpıyor. Sen benim için asla durmayacak bir kalp çarpıntısısın.”
 • “ Sen bu dünyada vazgeçemediğimsin. Bana özel yaratılmış eşsiz bir varlıksın.”
 • “ Mevsimlerin en güzel baharı, gökyüzümün en güzel yıldızı sensin.”
 • “ Teşekkür ederim varlığına. Çünkü sen olmadan hayat koca bir yalan olduğunu bana gösterdi.”

Etkileyici Romantik Sözler

Sevgiliye romantik sözler saklandığı yerden çıkıp dile dökülmeli ve sevilen kişinin kalbine dokunmalıdır. Eğer gerçek bir aşık gibi hissediliyorsa, karşıdaki kişinin bunu hissetmesi sağlanmalıdır. 

Ancak o zaman iki aşık bir olarak nefes alabilir. İlk defa aşkını dile getirmek ya da yarım kalmış bir aşkı tekrar alevlendirmek, sevgiliye romantik sözler ile mümkün olabilir.

 • “ Eskiden içimdeki boşluğu nasıl doldururum diye düşünüyordum. Sen o gün karşıma çıkana kadar. “
 • “ Senin varlığın, bugünün hediyeleri olarak aldığım eşsiz bir armağan.”
 • “ Sana sormak istiyorum, saçın, gözlerin ve sesin içimde fırtınalar koparırken neden bizimki dillere destan bir aşk olmasın ki?”

1 - Etkileyici Romantik Sözler Uzun

Aşk içten gelen duyguların en iyi telaffuz edilmesinden başka ne olabilir ki? Aşkı daha fazla anlatabilmek ve iki ruhu birbirine yakınlaştırmak için en etkileyici aşk sözleri seçilmelidir. Bu noktada aşkı tek kelimeyle anlatmaktan çok sevgiliye romantik sözler - uzun cümleler seçilmelidir. Aşkını dillere dökemeyen bir aşık bir kaşık sevdada boğulur. 

Mevlana ve Cemal Safi’nin aşk üzerindeki tanımlamaları güzel sözleri ortaya çıkarmıştır. Cemal Safi’nin yaşanmadan asla çözülemeyen giz olarak anlattığı aşkı dillere dökerek sevgililere ilham kaynağı olmuştur.

Aynı zamanda Mevlânâ ise aşkın sanıldığı kadar olmadığını ve insanların sadece yanarak anlayacağını söyleyerek, sevgiliye romantik sözler söylemenin anlamından bahsetmiştir. İki aşık arasında söylenen romantik sözler, sevgililer hatırasıdır.

 • “Adınla başlayan aşk serüvenimiz, anlam kattı bana. Şimdi çiçeklerin daha güzel koktuğunu dünyada güzellikler olduğuna inanabiliyorum. Gözlerin gözlerime değdiğinde daha çok anlıyorum. Aşk insanın bu dünyada yaşayabileceği duyguların en derini.”
 • “Seni sevgimle şımartacağım. İhtiyacın olduğunda yanında ilk ben olmak istiyorum. Düştüğünde seni ben kaldıracağım. İhtiyaç duyduğunda seslen bana ben hep yanında olacağım.”
 • “Bu dünyadaki en duygusal dokunuş sana. Ben sadece senin gibi bir güzellik karşısında hoş bir bakış atabilirim. Tek sana o şekilde bakabilirim.”

2 - Sevgiliye Romantik Sözler - Kısa 

Kısa etkileyici aşk sözleri kalpten çıkarak dile gelir. Birbirinden güzel aşk sözleri aşkı en güzel şekilde anlatarak kalplerde bir hatıra olarak kalır.

Ayrıca sevgiliye romantik sözler doğum günü hatırası olarak da kalır veya özel günlere derin bir anlam katar. Çünkü o an karşıdaki kişi özel hissetmek ister. Sevgiliye aşk sözleri söylenerek mutlu etmek gerekir. 

Kalplerin en derinliğinden gelen kısa ve etkileyici sevgiliye romantik sözler, sevilen kişinin etkilenmesini sağlayacaktır. Özellikle hediyelerin yanına yazılan sevgiliye romantik sözler her zaman özeldir. 

 • “ Sen benim yoldaşım, mutluluğum, huzurumsun. Bana dünyada birçok şey verseler, ben tek sen ol isterim.”
 • “ Bu evrende bana ait olan tek yer senin kalbin. Sen benim yarınlarıma umutsun”
 • “ Boş yere yaşıyorum derken, iki çift göz güldü bana. Sonra ne mi oldu? Aşk...”
 • “ Aşkımla yüreğinde kıpırtıya neden olan cümleleri benden daima duyacaksın.”
 • “ İnsana neşe veren aşk oluyor.”

Sevgiliye Söylenecek En Anlamlı Aşk Sözleri

Sevdiğine aşk sözleri söylemek isteyenler, hissedileni sözcüklere dökmekte zorluk çekebilir. Derin anlamlara sahip aşk konusunda yazılmış şiirlerden, şairlerin sözlerinden ve alıntılardan cümleler seçerek kendi hislerini dile getirebilirler. Aşka dair söylenmiş en değerli sevgiliye romantik sözler vardır. 

 • “ Sen acımda kaçtığım kucağım oldun. Uzanıp ellerimi tutacağına emin olduğum sığınağım oldun. Sen benim bütün korkularımı geride bırakıp karalığa açtığım perdelerimsin.
 • “Sensindir aşkın en güzel tarifi. Senin gözlerin kadar hiçbir yer kendime ait hissettirmedi.”
 • “ Şu dünyada karşıma çıktın ve ben tam oldum. Şuna bilmiyorum ki, sen çıkmasaydın karşıma ben tüm ömrümde ne yapardım?”
 • “ İçimin bu denli nasıl gittiğini senden gördüm. Her zaman sevgimi, üzüntümü ve heyecanımı paylaşabildiğim bir sığınak oldun bana.”

Editörün Ürün Önerisi:  Kişiye Özel İkili Sevgili Kupası (Aşk Kupası)

 


Posted In: Özel Günler

0 Yorumlar

Ücretsiz kargo

Ücretsiz Kargo

Hesabım

Zamanında Teslimat

Güvenli ödeme

Güvenli Alışveriş

Kolay iade

Kolay İade